Тематика наукових досліджень за 5 років
У сучасному глобалізованому світі провідні держави світу дали належну оцінку перевагам розвитку туристичної галузі.
Туризм сприяє зростанню зайнятості, диверсифікації економіки, оскільки сфера туризму і курортів пов’язана з роботою більш як 50 галузей, підвищує інноваційність національного господарства.
Туризм сприяє збереженню і розвитку культурного потенціалу, веде до гармонізації відношень між різними країнами і народами, збереженню екологічно безпечного довкілля. Крім того, туризм є одним із чинників реалізації зовнішньої політики держави.
Україна, як країна, що знаходиться в центрі Європи, та Одещина як регіон, мають всі передумови для належного розвитку економіки за рахунок туризму.
Саме тому наукова робота кафедри ТБтаР базується на пошуках шляхів і способів розв’язання проблем, пов’язаних з регіональним розвитком туристичної сфери в умовах глобалізаційних змін та введенням новацій та інновацій в туристичній галузі.
Викладачі кафедри беруть участь у нарадах, які проводить Департамент культури та туризму Одеської міської ради та входять до творчих груп щодо підготовки Програми розвитку туризму та курортів Одеської області, інших регіональних та загальнодержавних програм.
На кафедрі є щільний зв’язок роботи науковців та студентської молоді в освітніх компонентах, які викладаються, з використанням STEM- технологій та методів.
Робота гуртка «STT» запланована в наступних напрямках: дослідженння еногастрономічних локацій та пропозиції щодо розвитку туристичних регіонів Європи та Азії, виноробних та гастрономічних маршрутів і еногастрономічних заходів для підвищення туристичної атрактивності дестинацій Євразії. Планується публікація із доповідями здобувачів. Ведеться робота щодо вивчення винних та гастрономічних локацій в країнах Євразії, дослідження етнічних кухонь та розробки маршрутів подорожей. В рамках роботи гуртка здобувачі виконують практичні завдання щодо в рамках тематики гуртка, виступають на студентських конференціях.
Робота гуртка «Гід-сомельє» запланована в наступних напрямках: дослідження аутентичних виробництв та дегустації продукції щодо використання у міжнародних проєктах “Море вина” та “Дороги вина та смаку”. Планується публікація із доповідями здобувачів. Ведеться робота щодо вивчення правил та особливостей дегустації різних видів харчових продуктів, дослідження методів організації дегустацій під час еногастрономічних турів. В рамках роботи гуртка здійснилась участь у споживчих дегустаціях під час екскурсій на виноробні та інші підприємства харчової промисловості, виконання практичних завдань щодо надання поглибленої характеристики харчовим продуктам та їх органолептичної оцінки, підготовка презентацій про класифікацію та основи технології різних видів продуктів харчування, виступи на студентських конференціях.
Робота гуртка «BestTour» запланована в наступних напрямках: дослідження головних тенденцій формування турів та аналізу впливу зовнішніх факторів на цей процес. Планується публікація із доповідями здобувачів. Ведеться робота щодо вивчення статистичних даних, збірників та звітів щодо розвитку туристичної галузі, на основі чого формуються висновки щодо тенденцій розвитку спеціалізованих видів туризму. В рамках роботи гуртка здобувачі беруть участь у наукових вебінарах, виконанні індивідуальних завдань, підготовці та презентації графічного матеріалу, виступах на міжнародних та всеукраїнських студентських науково-практичних конференціях.
Робота гуртка «SD4TD» запланована в наступних напрямках: дослідження економічної та туристичної спроможності локацій туристичних дестинацій Півдня України щодо досягнення цілей сталого розвитку Всесвітньої Туристичної Організації. Планується публікація із доповідями здобувачів. Ведеться робота щодо дослідження конкурентоспроможності туристичних локацій та дестинацій на півдні країни, зокрема м.Одеса, а також розробляються пропозиції щодо її підпищення в економічному та туристичного аспектах. В рамках гуртка здобувачі беруть участь у аналізі туристично-рекреаційного потенціалу місцевості, а також у розробці пропозицій екскурсійного, анімаційного та туристичного супроводу.
Робота гуртка «Туристична привабливість регіонів» запланована в наступних напрямках: інноваційні методи в роботі регіональних туристичних компаній, дослідження якості та безпеки в регіональному туризмі, управління туристською привабливістю регіональних сільських еногастрономічних дестинацій з урахуванням основних правилл етно- , агро- , сільського туризму. Основний регіон дослідження – Україна, зокрема Одеська область. Планується публікація із доповідями здобувачів. Ведеться робота щодо аналізу рекреаційно-туристичного потенціалу Одеської області, регіонів України, зокрема туристичних регіонів відповідно до поділу UNWTO, а також шляхи їх залучення до туристичної діяльності. В рамках гуртка здобувачі беруть участь в розробці нових туристичних подорожей, маршрутів/шляхів в рамках еногастрономічного та сільського туризму.
Наказ про наукові гуртки на 2020/2021н.р.
Наказ про наукові гуртки на 2021/2022н.р.