Академічна мобільність

Академічна мобільність – можливість учасників освітнього процесу навчатися, викладати, стажуватися чи проводити наукову діяльність в іншому закладі вищої освіти (науковій установі) на території України чи поза її межами.

Протягом останніх років ОНТУ значно розширив напрямки міжнародної діяльності і впевнено тримає курс на інтеграцію до європейського простору вищої освіти.

Щороку ОНТУ пропонує безліч можливостей отримати безцінний досвід, збагати свої мовні навички та підвищити рівень знань професійного спрямування у провідних університетах світу. Найпопулярнішими програмами серед здобувачів, аспірантів і викладачів ОНТУ традиційно є програми ЄС ErasmusMundus, програма ім. Фулбрайта, стипендії Німецької служби академічних обмінів DAAD, стипендії Китайського Уряду, програма обміну UGRAD, навчання у літніх школах та багато іншого.

Кафедра ТБтаР також співпрацює з Центром міжнародної діяльності, який представляє ОНТУ в міжнародному просторі і відповідає за організацію співпраці з наукової та освітньої діяльності. Центр міжнародної діяльності пропонує здобувачам та викладачам кафедри ТБтаР брати участь в міжнародних освітніх програмах по академічної мобільності, підвищувати свою кваліфікацію в міжнародному масштабі, брати участь в конкурсах на отримання стипендій і грантів.

Міжнародні стажування для науковців, викладачів та студентів 

Міжнародна практика студентів

Міжнародні проєкти

Відділ міжнародних грантів та академічної мобільності

Британська Рада реалізовувала трирічну програму всеукраїнської академічної мобільності «САМ Україна». Програма є однією із компонентів програми ЄС «Дім Європи» та реалізовувалася протягом 2020-2022 років.   Програма «САМ Україна» покликана сприяти міжрегіональній академічній співпраці між закладами вищої освіти та культурному діалогу між молоддю через короткотермінову академічну мобільність в межах України. В 2021 році відбувся двосторонній обмін здобувачами спеціальності 242 “Туризм” (СВО бакалавр) з Харківським національним університетом міського господарства імені О. М. Бекетова. Здобувачі відвідували не тільки заняття за навчальним планом, а й екскурсії по цікавим атракціям м. Одеси, м. Харкова. В м. Одеса зі здобувачами працювали викладачі кафедри туристичного бізнесу та рекреації ОНТУ.

У 2022 році здобувачі успішно пройшли навчання в Міжнародній літній школі Жана Моне в рамках модулю «Досвід ЄС для підвищення рівня працевлаштування молоді через розвиток професійних навичок» на тему «Гранти ЄС для особистого та професійного зростання» (фінансування за програмою Еразмус+) та отримали сертифікати.

Крім здобувачів, до процесу академічної мобільності залучені викладачі кафедри, зокрема доц. Байрачна О.К., проф. Камушков О.С., доц. Ліганенко М.Г., проф. Саркісян Г.О. протягом 2020р., 2022 р. пройшли стажування в рамках програми міжнародної академічної мобільності в Польсько-українській фундації «Інститут Міжнародної Академічної та Наукової Співпраці» (IIASC) спільно із Вищим Семінаріумом Духовного університету UKSW у Варшаві. Гарант ОП “Міжнародний туризм” СВО Бакалавр, професор Саркісян Г.О. прийняла участь в програмі міжнародної академічної мобільності в Познанському Університеті природничих наук. Доцент Калмикова І. С. в 2019 р. пройшла стажування в Університеті ISA Lille (м. Ліль, Франція) «Інтернаціоналізація та міжкультурна комунікація» за програмою ERASMUS+ в рамках академічної мобільності. Професор Меліх О.О. в 2018 р. пройшла стажування в Вищій соціально-економічній школі (м. Пшеворск, Польща), в 2019 р. пройшла стажування в Workshop and annual partners event in yacht tourism business, Limassol, Cyprus).